«Індекс сприйняття корупції»: Україна піднялась у рейтингу в 2020 році

Україна піднялась на дев’ять позицій у новому «Індексі сприйняття корупції» (CPI), який щороку готує міжнародна організація Transparency International.

За підсумками 2020 року Україна перемістилася зі 126-го на 117-е місце зі 180. Країна отримала 33 бали зі 100 можливих – на три бали більше, ніж минулоріч.

Разом із Україною 117-ту сходинку ділять Єгипет, Есватіні, Непал, Сьєрра-Леоне, Замбія.

У 2019 році Україна мала гірші показники: опинилася на шість позицій нижче, ніж у 2018 році (зі 120-го на 126-е місце).

Цього року автори дослідження не зупиняються детально на викликах для України і на причинах покращення її рейтингу. Вказують, натомість, що у Східній Європі «державою, на яку слід звернути увагу», є Білорусь.

«Індекс сприйняття корупції» також акцентує увагу на безпосередньому зв’язку між корупцією й охороною здоров’я у світі. Держави, що мають багато корупційних викликів пропонують своїм громадянам, переважно, гірші медичні послуги, вказують дослідники. Там зафіксовані вищі рівні смертності породіль та новонароджених, вищі показники захворюваності на рак, діабет, респіраторні та серцево-судинні хвороби, йдеться у дослідженні.

«Під час пандемії COVID-19 корупція набула таких форм: від хабарів за те, щоб отримати тест на COVID-19, лікування та інші медичні послуги, до маніпуляцій із державними закупівлями та загалом негайним реагуванням», – роблять висновок дослідники, не апелюючи до жодної конкретної країни.

Цьогорічний рейтинг очолюють Данія та Нова Зеландія (ділять першу сходинку), після них ідуть Фінляндія, Сінгапур, Швеція, Швейцарія (ділять третю сходинку), Норвегія (сьома), Німеччина та Люксембург (ділять дев’яте місце). На останньому місці Сомалі та Південний Судан (179-ій сходинці).


      

Панове,

напишіть ваш коментар: