Глава МЗС України щодо висловлювання Навального про Крим: «Бутерброд доведеться повернути»

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував висловлювання російського опозиціонера Олексія Навального про Крим, яке він зробив після російської окупації півострова.

 «Крим – це бутерброд з ковбасою, чи що, щоб його туди-сюди повертати? […] З точки зору політики і відновлення справедливості, що потрібно зробити зараз в Криму, це провести нормальний референдум. Не такий, як був, а нормальний», – заявив тоді Навальний.

Врешті фраза про бутерброд почала асоціюватися з позицією російського політика щодо Криму.

 

Наразі Навальний перебуває під арештом, а в Росії на вихідних відбувалися акції на його підтримку.

«Треба розуміти Росію. Ми не повинні теж зачаровуватись Олексієм Навальним, з точки зору інтересів України. Я переконаний, що бутерброд доведеться повернути, причому ненадкушеним і свіжим, в гарному стані. Тут не повинно бути жодних ілюзій», – заявив Кулеба в ефірі телеканалу «Україна 24».

Український міністр переконаний, що за російську анексію Криму опозиціонеру доведеться вибачитися.

«Ще й вибачення доведеться йому принести за російську агресію, якщо станеться так, що Навальний в якійсь перспективі в результаті демократичних виборів очолить Росію або посяде якесь політичне місце в системі. Але, як я сказав, ворог мого ворога є моїм другом. Тому якщо Навальний є ворогом Путіна, то ми підтримуємо Навального. Все дуже просто», – сказав Кулеба.

Олексій Навальний, російський опозиційний діяч, викривач корупції в російській владі та критик Кремля, був затриманий 17 січня відразу після повернення з Німеччини, де він проходив лікування і реабілітацію після спроби отруїти його російською бойовою нервово-паралітичною речовиною класу «Новачок».

Його звинувачують у тому, що під час лікування він не з’явився до інспектора, як передбачають його обов’язки умовно засудженого. Ідеться про вирок 2014 року в справі за звинуваченням у фінансових зловживаннях, яку Навальний і його соратники називають політично мотивованою, а Європейський суд із прав людини визнав, що вирок був ухвалений з порушенням прав Навального.

 

 


      

Панове,

напишіть ваш коментар: