У США розслідують пов’язані з Росією підозрілі транзакції Swedbank – ЗМІ

Американські регулятори розслідують підозрілі фінансові операції банку Swedbank, пов’язані з російським виробником зброї, концерном «Калашников», повідомляє 20 листопада шведський громадський мовник SVT.

За цими даними, один із основних акціонерів «Калашникова», російський олігарх на ім’я Іскандер Махмудов, можливо, спрямував понад 1 мільйон євро (1,1 мільйона доларів США, близько 27 мільйонів гривень) на рахунки своїх партнерів у зареєстрованому в США підрозділі Kalashnikov USA.

Перекази здійснювали естонські підрозділи Swedbank, вказує SVT. Вони нібито сталися після 2014 року, коли США наклали фінансові санкції на кілька великих російських державних компаній у відповідь на анексію Москвою українського Криму.

Американські регулятори зараз розглядають, чи не порушив Swedbank санкції, здійснюючи ці транзакції.

У лютому журналісти-розслідувачі SVT опублікували внутрішній звіт, в якому вивчали інші звинувачення у відмиванні грошей проти Swedbank. Ці викриття спричинили звільнення керівника банку та відставки голови та членів правління.

 

Тим часом, внутрішній звіт Swedbank нібито виявив мільйони доларів у підозрілих угодах із участю Михайла Абизова, колишнього міністра уряду Росії.

Призначений у 2012 році тодішнім президентом Дмитром Медведєвим головним радником, Абизов був заарештований у Росії на початку 2019 року та звинувачений у розкраданні та інших злочинах.

Абизов використовував мережу офшорних компаній, щоб перемістити майже 800 мільйонів доларів США, насамперед через рахунки Swedbank, згідно з повідомленням, отриманим SVT та Центром досліджень корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Цей звіт став результатом внутрішнього розслідування Swedbank щодо естонської філії банку.

Рахунки Абизова у Сведбанку були закриті у 2017 році.

За даними OCCRP, один менеджер естонської філії Swedbank відповідав за більшість операцій в інтересах Абизова. Одразу після звільнення менеджера зі Swedbank він став керівником компанії на Кіпрі, що належить Абизову, повідомляє OCCRP.

Ці повідомлення є останніми в серії публікацій про роль великих європейських банків, зокрема їхніх балтійських підрозділів, які нібито мають справу з великими обсягами підозрілих грошових переказів, значна частина яких походить із Росії.

Найбільший кредитор Данії, Danske Bank, перебуває під слідством у кількох країнах, включно зі США, Данією, Великою Британією та Естонією через підозрілі виплати на загальну суму 200 мільярдів євро (220 мільярдів доларів).


Domain Names, Domains, Hosting        Web Hosting

Панове,

напишіть ваш коментар: