До кінця року в Україні працюватимуть дві системи фінансування медзакладів – Супрун 

Поки що стара і нова системи фінансування медичних закладів первинної допомоги працюють паралельно, але з 2019 року буде працювати лише нова. 

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на прес-конференції 2 липня, передає кореспондент Радіо Свобода. 

Як наголошують в міністерстві, ті лікарні, які не укладуть угоди із Національною службою здоров’я, – будуть вимушені самостійно шукати джерела фінансування. 

При цьому фінансування лікарень, які укладуть угоди із Нацслужбою, збільшиться і залежатиме від кількості підписаних декларацій з людьми, стверджує заступник міністра МОЗ Павло Ковтонюк. 

Читайте також: «Стали відомі результати роботи Національної служби охорони здоров’я України»

«Заклади, які будуть працювати з Національною службою, не будуть обмежені старими тарифними сітками, штатними розкладами та іншими закладами, які регулювали це. Заклади самі будуть встановлювати ті зарплати, які вони можуть встановити, згідно доходів, які мають», – наголошує він.

До 2020 року на нову систему фінансування Міністерство охорони здоров’я планує перевести не лише первинну медицину, а й всі медичні послуги.

Загалом декларації із лікарями підписали майже 11 мільйонів людей – це кожен четвертий українець, звітують в МОЗ і вважають динаміку реформ доброю.

Раніше Супрун повідомила, що зі 161 закладу, які уклали договори із Національною службою здоров’я, – 12 приватних медичних закладів. На сьогодні поки що близько 10% медичних закладів первинної допомоги подали заявки на укладання угод.

1 липня офіційно стартував черговий етап медичної реформи. Медичні заклади, які підписали договір з Національною службою здоров’я, почнуть отримувати фінансування за новою моделлю. Також набуває чинності перелік послуг, які входять до гарантованої первинної медичної допомоги та оплачуються державою.


File your incorporation or LLC with Intuit!

Панове,

напишіть ваш коментар: