Половина українців у разі хвороби звертається не до лікаря, а до інтернету – дослідження

Лише третина опитаних в Україні, занедужавши, звертається до лікаря – такі результати опитування «Індекс здоров’я. Україна 2016» отримали в ході дослідження благодійного фонду «Пацієнти України» за підтримки USAID. Близько 50% хворих українців не звертаються до лікаря, а шукають порад та рекомендацій в інтернеті, йдеться в дослідженні.

34% опитаних, згідно з дослідженням, звертаються до лікарів, а 6,4% українців користуються порадами фармацевтів у випадку захворювання.

Серед причин недовіри лікарям українці називають такі: надто дорогі послуги, ліки, витрати на транспорт (25 %), не довіряють медичному персоналу та їхній кваліфікації (7 %), великі черги в медзакладах (13 %), знають, як лікуватись із попереднього досвіду (58 %), очікували, що хвороба мине (26 %).

Дослідження проводилось у квітні – вересні 2016 року із застосуванням таких методологічних підходів: кабінетне, якісне (глибинні інтерв’ю з пацієнтами й лікарями, фокус-групи) та кількісне (Омнібус) дослідження. Експертну підтримку в дослідженні надавали Школа охорони здоров’я НаУКМА та Київський Міжнародний Інститут Соціології.

У рамках дослідження провели 2040 структурованих інтерв’ю з респондентами, які проживають у 110 населених пунктах України. Вибірка є репрезентативною для дорослого населення, яке постійно проживає на території України, не проходить військову службу і не перебуває у в’язницях або медичних закладах (лікарнях, медичних інтернатах), а саме, була розроблена стратифікована, чотириступенева випадкова вибірка. У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється Україною. На території автономної республіки Крим опитування не проводилося.


File your incorporation or LLC with Intuit!

Панове,

напишіть ваш коментар: